Dziennikarstwo i fotografia w nowych mediach

Rekrutacja trwa!

Studia licencjackie w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to znakomity wybór dla wszystkich pragnących związać swoją przyszłość z szeroko pojętymi mediami. Oprócz gruntownej wiedzy z obszaru dziennikarstwa i komunikacji społecznej każdy student nabędzie praktyczne umiejętności z wybranej przez siebie specjalności.

STUDIA LICENCJACKIE

Kierunek Dziennikarstwo
Tryb
  • studia stacjonarne (zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku)
  • studia niestacjonarne (zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu w sesjach dwudniowych, w soboty i niedziele)
Czas trwania studiów 3 lata, 6 semestrów
Język wykładowy polski, angielski
Uzyskiwany tytuł licencjat. Naukę można kontynuować na studiach drugiego stopnia lub studiach podyplomowych

Opis specjalności

Studia dziennikarskie w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. B. Prusa przygotowują do pracy w zawodzie dziennikarza oraz innych zawodów związanych z działalnością medialną i mediami,  skierowane są do osób, które interesują się mediami w ich najnowocześniejszej formie, które chcą tworzyć multimedialne komunikaty w digital i social mediach. Studenci kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w trakcie studiów przekonają się, że Dziennikarstwo to misja, zawód, który wymaga nieustannego uczenia się, korzystania z najnowszych technik i narzędzi komunikacji, ciągłego doskonalenia swojego warsztatu i bycia najlepszym w swojej dziedzinie.

W WWSH szczególny nacisk kładziemy na kompetencje związane z wystąpieniami przed kamerą, pracą z mikrofonem oraz autoprezentacją, a także na umiejętności dotyczące specyfiki pracy w studiu fotograficznym. Studenci poznają rozmaite techniki fotograficzne. Forma studiów oparta jest na zajęciach praktycznych i doświadczeniach wykładowców pracujących w różnego rodzaju mediach, co zapewni nabycie umiejętności skutecznego wykorzystywania nowych technologii i komunikowania się.

Rekrutacja trwa

Zapisz się na studia!

Studia w języku polskim

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Wpisowe 400 zł

Studia stacjonarne i niestacjonarne
opłata jednorazowa za semestr opłata w ratach
(kwota jednej raty)
2 350 zł
3 700 zł

Na II i III roku studiów opłata czesnego wzrasta o 10%.

Szczegółowy Taryfikator opłat dostępny jest w Biurze Rekrutacyjnym, stanowi również załącznik do Umowy o naukę.

Czesne za studia student powinien wpłacać na indywidualny numer konta otrzymany wraz z umową o naukę, wyjątek stanowi opłata wpisowego, która powinna być wniesiona na rachunek bankowy:

Opłaty w PLN należy wpłacać na rachunek bankowy:
Santander Bank Polska S.A.

Studia w języku polskim

PEDAGOGIKA

Wpisowe 400 zł

Studia stacjonarne i niestacjonarne
opłata jednorazowa za semestr opłata w ratach
(kwota jednej raty)
1 750 zł
2 850 zł

Na II i III roku studiów opłata czesnego wzrasta o 10%.

Opłaty w PLN należy wpłacać na rachunek bankowy:
Santander Bank Polska S.A.

Etapy rekrutacji

1. Rejestracja on-line

Wypełnij oraz wydrukuj internetowy formularz rekrutacyjny dostępny online.

2. Skompletowanie dokumentów

Przygotuj komplet dokumentów oraz dokonaj opłaty wpisowego. W tytule przelewu wpisz swoje imię, nazwisko, kierunek studiów.

3. Złożenie dokumentów

Wymagane dokumenty należy dostarczyć do Biura Rekrutacyjnego osobiście, za pośrednictwem poczty lub osób trzecich. Wysyłając dokumenty pocztą pamiętaj o dołączeniu oryginału świadectwa maturalnego.

4. Decyzja

Drogą elektroniczną zostaniesz poinformowany o otrzymaniu dokumentów. Decyzja na piśmie zostanie wysłana listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru na wskazany adres korespondencyjny.

5. Dopełnienie formalności

Po otrzymaniu decyzji o przyjęciu na studia następuje podpisanie Umowy o naukę oraz dokonanie odpłatności za studia.

6. Rozpoczęcie studiów

Przed rozpoczęciem zajęć otrzymasz dostęp do e-dziekanatu oraz Forum studenckiego, gdzie znajdziesz plan zajęć.

Złóż komplet dokumentów w naszym Biurze Rekrutacyjnym:

Studia licencjackie:

• Formularz zgłoszeniowy,
  • Oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości,
  • Jedna fotografia formatu 35 x 45 mm,
  • Kolorowe zdjęcie w formacie JPG o wymiarach 456 x 368 (wysokość na szerokość) pikseli, w rozdzielczości 300 dpi,
  • Dowód wpłaty wpisowego w wysokości 400 zł na konto Uczelni.

Kandydaci cudzoziemcy dodatkowo składają:

• Świadectwo dojrzałości wraz z tłumaczeniem dokonanym przez tłumacza przysięgłego oraz apostille lub nostryfikację dokumentu,
  • Kserokopię paszportu,
  • Polisę ubezpieczeniową,
  • Zaświadczenie lekarskie o zdolności do odbywania studiów w Polsce,
  • Kopię certyfikatu potwierdzającego znajomość języka polskiego. W przypadku braku dokumentu – oświadczenie Kandydata o poziomie kwalifikacji językowych i o przystąpieniu do egzaminu językowego organizowanego przez uczelnię po przyjeździe do Polski.

Wszystkie osoby ubiegające się o przyjęcie na studia zostaną przyjęte automatycznie po złożeniu kompletu dokumentów oraz dokonaniu wpłaty wpisowego.

DOSTARCZ KOMPLET DOKUMENTÓW DO:

Biura Rekrutacyjnego Warszawskiej Wyższej Szkoły Biznesu
(V piętro, budynek ZNP)