Rekrutacja trwa!

Studia licencjackie

Informacja o specjalnościach

Specjalność Dziennikarstwo radiowo-telewizyjne kierujemy do osób, które chcą pracować w mediach i dla mediów – nie tylko jako dziennikarze, lecz także w roli operatorów dźwięku i obrazu, specjalistów z zakresu media relations, public relations, komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Absolwenci będą mogli sprawdzać się również na stanowiskach rzecznika prasowego czy doradcy ds. kontaktów z mediam.

Studia na specjalności Produkcja telewizyjna i reżyseria przygotowują studentów do pracy w charakterze producentów i kierowników produkcji w telewizji. Studenci poznają także specyfikę pracy realizatorów telewizyjnych i nauczą się podstaw realizacji zdjęć, realizacji dźwięku i montażu telewizyjnego. Zajęcia umożliwiają zdobycie wiedzy o warsztacie filmowym, wiedzy z zakresu prawa autorskiego i funkcjonowania rynku mediowego w Polsce i na świecie, a także poznanie specyfiki polskiego i światowego rynku medialnego.

W trakcie nauki w WWSH kładziony jest nacisk na praktykę. Przedmioty specjalnościowe mają charakter konwersatoriów i warsztatów prowadzonych przez praktyków o uznanym dorobku zawodowym. 

 

Po studiach na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna absolwent znajdzie pracę w:

  • radiu, telewizji i prasie
  • w serwisach i portalach internetowych
  • biurach prasowych, wydawnictwach
  • agencjach reklamowych i PR oraz działach marketingu
  • wydziałach promocji i komunikacji instytucji publicznych i samorządowych
  • jako freelancer, prowadząc własną działalność gospodarczą

 

warsztaty
Studia licencjackie
Akademia fotografii
Studia licencjackie