Studio telewizyjne w ATM Studio

Zajęcia praktyczne specjalności Dziennikarstwo radiowo-telewizyjne odbywają się między innymi w Centrum Produkcji Filmowo – Telewizyjnej ATM Studio. Jest to najnowszy i jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce, zlokalizowany przy Wale Miedzyszyńskim 384. To siedziba  wielu liczących się firm z branży filmowej, teatralnej, reklamowej. Jest tam siedem hal zdjęciowych wraz z  kompleksowo wyposażonymi charakteryzatorniami. Ze Studia ATM możliwa jest transmisja sygnału telewizyjnego do dowolnej stacji telewizyjnej w Polsce lub szybki transfer zrealizowanych materiałów zdjęciowych do dowolnych partnerów na świecie. To tam realizowane były zdjęcia do nowej serii Ranczo, do serialu Ojciec Mateusz, a także nagrywane programy takie jak: Bitwa na głosy, The Voice of Poland  oraz wiele reklam. Dzięki uczestnictwu w warsztatach praktycznych studenci poznają nowoczesne technologie, zdobędą praktykę, obserwując najlepszych. Nauka obejmuje również sferę zarządzania produkcją filmowo-telewizyjną. 

To w ATM Studio nasi studenci specjalności Dziennikarstwo radiowo-telewizyjne odbywają również praktyki studenckie pod okiem prezesa zarządu ATM Studio Sp. z o.o., mgr Roberta Mościckiego, który prowadzi zajęcia akademickie w WWSH z zakresu: techniki telewizyjnej i multimediów; prawa przemysłowego, autorskiego i prawa mediów; zarządzania i organizacji produkcji. Największą przygodą dla nas, studentów WWSH jest praktyka, którą odbywamy w ATM Studio – w największej wytwórni telewizyjno-filmowej w Polsce! Tutaj mamy szansę stać się częścią wielkiego i tajemniczego świata telewizji. Jesteśmy zaangażowani w tworzenie jednej z najbardziej popularnych polskich telewizji. Podczas praktyki spotykamy się z gwiazdami, zapoznajemy się ze wszystkimi etapami produkcji telewizyjnej. Tworzymy swój program telewizyjny Czas na kulturę, który emitowany jest w naziemnej telewizji ATM Rozrywka! Tematy, które poruszamy w programie to codzienne życie, kultura, która nas otacza, wywiady ze znanymi gwiazdami w Polsce. To niesamowite uczucie – stać z mikrofonem w ręku przed kamerą i potem oglądać się w  telewizji! Cieszę się, że mam możliwość nauki na takiej Uczelni! Już po pierwszym roku mojego studiowania tutaj udało mi się znaleźć ciekawą pracę, którą mogę połączyć  z nauką.(…)” – Olena Sagura, studentka kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Szczególnie dużo uwagi w procesie kształcenia poświęcamy zdobywaniu doświadczenia poprzez praktyczną naukę zawodu i możliwość współtworzenia profesjonalnego programu telewizyjnego. Projekt Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. B. Prusa Czas na kulturę tworzą studenci. Czas na kulturę to program o szeroko rozumianej kulturze. 

Studenci WWSH mają szanse wystawienia własnych produkcji w nowoczesnym programie emitowanym na kanale ATM Rozrywka w naziemnej telewizji cyfrowej, satelitarnej i Internecie. Oglądalność programu szybko rośnie, ponieważ mówimy o rzeczach ciekawych i inspirujących.

ATM-9
warsztaty
ATM-10
ATM-11