Fotografia
w mediach - studia fotograficzne

“Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem.
Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali..”

                                                                                           Don McCullin

 

Na studiach fotograficznych studenci poznają wszystkie rodzaje fotografii, poczynając od klasycznych form, takich  jak fotografia portretowa, moda, dokument, na reportażach kończąc. Szczególny nacisk kładziemy jednak na fotografię reklamową oraz jej związki z fotografią kreacyjną i ilustracyjną. 

W ramach kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna realizujemy specjalność:

  • Fotografia w nowych mediach.

Zajęcia odbywają się w profesjonalnych studiach fotograficznych, pozwalających na dowolną aranżację planów zdjęciowych, oświetlonych światłem dziennym lub sztucznym. 

Studia fotograficzne w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej są przeznaczone dla wszystkich tych, którzy traktują fotografię jako przyszły zawód, formę ekspresji artystycznej, ale też dla pasjonatów pragnących skorzystać z szerokiej oferty dydaktycznej.

Kadrę tworzą wybitni fotograficy, którzy gwarantują najwyższy poziom nauczania, m. in. Tomasz Bergmann, Marcin Grabowiecki,  Igor Omulecki, Paweł Klein, Jacek Piotrowski, Szymon Szcześniak, Wojciech Wieteska.

Studia: licencjackie (pierwszego stopnia)

Tryb:
– studia stacjonarne (zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku),
– studia niestacjonarne (zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu w sesjach trzydniowych, w piątki – od godz. 17:30, soboty i niedziele).
Czas trwania studiów: 3 lata, 6 semestrów
Język wykładowy: polski, angielski. Minimalna liczba studentów do uruchomienia kierunku/specjalności to 10 osób.
Uzyskiwany tytuł: licencjat na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna o specjalności Fotografia w nowych mediach. Naukę można kontynuować na studiach drugiego stopnia lub studiach podyplomowych.

warsztaty
fotografia
DG2A9985
qeqe